عطرها هزاران سال است که از مصر باستان توسط مردم استفاده می شده است. مصریان از ترکیب پیچیده ای از ادویه ها، روغن ها و گل ها برای خوشبو کردن خود استفاده می کردند و آن را به یک هنر تبدیل می کردند. اما عطر در یک بیان شخصی به اندازه حافظه شما قدیمی است. هر عطری که انتخاب می کنید داستانی دارد که جنبه های روحی و روانی شخصیت شما را آشکار می کند. حس بویایی با حافظه مرتبط است. بویی که استشمام می کنید در حافظه شما ذخیره می شود. با استشمام دوباره همان عطر، همه خاطرات زنده می شوند. غذایی که خوردیم، مکان هایی که سفر کردیم و افرادی که دوستشان داشتیم اما دلتنگشان بودیم. در یک لحظه، خاطرات مانند تصاویر و احساسات واضح از جلوی چشمان شما منفجر می شوند. یک عطر می تواند منطق را دور بزند و احساس قدرت، عشق یا غم را در ما برانگیزد.چرخه عطر چیست؟ مایکل ادواردز متخصص و مشاور در صنعت عطر بود. او در سال ۱۹۹۲ مجموعه ای از عطرها را برای درک بهتر رایحه ها و روابط آنها معرفی کرد. در این چرخه عطرها به چهار رایحه گلی، شرقی، چوبی و تازه تقسیم می شوند. هر یک از عطرها به زیر گروه ها و ترکیبی از چندین عطر مختلف تقسیم می شوند. این سری با ظاهر ساده خود دسته بندی رنگ ها و ترکیب آنها را در یک کتاب هنری به ما یادآوری می کند. بسیاری بر این باورند که هر عطر شبیه یک عکس و رنگ است. انواع عطرها مانند رنگ های زنده و قابل مشاهده هستند. ادواردز درک بصری ما از بو را با دسته بندی رایحه ها بهبود می بخشد. مانند رنگ هر عطری، می توان آن را با انواع دیگر ترکیب کرد و عطری منحصر به فرد ایجاد کرد. هر عطر ترکیبی از رایحه ها و نت های مختلف است. این عطر را نمی توان به شدت به یک خانواده خاص اختصاص داد، حتی آنهایی که یک عطر گلی دارند. به همین ترتیب، شخصیت انسان را نمی توان در دسته بندی خاصی قرار داد. این دسته بندی ها به صورت کلی ارائه شده اند. شخصیت انسان چند بعدی و متنوع است. در روانشناسی بویایی، این دسته بندی ها به شما کمک می کنند تا انتخاب بهتری داشته باشید. شخصیت مبتنی بر بو روانشناسی عطر نشان می دهد که عطرها شخصیت منحصر به فرد خود را دارند و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. آنها می توانند عاشقانه، سرکش و گوشه گیر باشند.

 

Condimentum enim

عطر گل محبوب ترین و قدیمی ترین عطر متعلق به خانواده گل ها است که قدمتی هزار ساله دارد. این عطر دارای گلهای زنبق، یاس، نرگس، مریم و گل شمعدانی است. شکوفه ها و امین الدوله نیز در این دسته قرار می گیرند. عطرهای گلدار رایحه ملایمی دارند و اغلب حس لطافت و طراوت را القا می کنند. روانشناسی این عطر نشان دهنده شخصیتی منظم و خالص است که به سبک کلاسیک لباس می پوشد. این عطر ملایم و لطیف است و برای شخصیت های آراسته ای که کت های شیک و شلوارهای فشرده می پوشند مناسب است. این افراد همیشه یک عطر گل تازه را در کیف دستی خود حمل می کنند تا لبه های آستین و یقه را معطر کنند. گل رز، یاس و زنبق حالتی رمانتیک و شیرین دارند و مانند ابریشم روی پوست می نشینند. خانم ها از این عطرها استفاده می کنند که شخصیت لطیف، لطیف و دوست داشتنی آنها را نشان می دهد. مانند پوشیدن لباس های ظریف زنانه، پارچه های نرم، نقش های گلدار که بر احساس لطافت و زنانگی تاکید دارند. این عطر با شما می ماند و ردی لطیف از خود به جا می گذارد. عطر شرقیاین عطرها شامل دارچین، هل، میخک، وانیل و رایحه های حیوانی مانند مشک آهو و لانه زنبوری است. لانه زنبوری از کندو به دست می آید. عطرهای شرقی تند، اغوا کننده و پررنگ هستند. نت های این عطر آتشین، قوی، با رنگ های تند و زنده است. برای شخصیت هایی که جسور و کاربردی هستند، عطرهای ترکیب شده با مشک و ادویه ها جذاب هستند. این افراد قدرت کلامی زیادی دارند و دیگران را تحت تاثیر قرار می دهند. مهمترین ارزش آنها آزادی است و علاقه زیادی به خوداشتغالی دارند. ماهیت عطر نشان می دهد که عطرهای شرقی کاریزماتیک و مناسب برای جذب جنس مخالف هستند. تصویری از لباس های تنگ در رنگ های گرم و قرمز و خرمای دوتایی را در ذهن ما تداعی می کند. مانند عطرهای زنانه لالیک و گوچی که نت اصلی آن گرم و شیرین است.

 

Condimentum enim

چوب معطر این عطر ترکیبی از درختان و مرکبات از جمله خزه، رزین، چوب صندل و کاج است. عطر چوبی آن یادآور جنگل های بارانی است. آنها بسیار آرامش بخش، ساده و طبیعی هستند. این عطر نشان دهنده شخصیت های ساده و بی تکلفی است که لباس های راحت و غیر رسمی می پوشند. این افراد صبور و آرام هستند و وارد رقابت با دیگران نمی شوند. آنها زمان زیادی دارند و با پشتکار کار می کنند. رایحه تازه حاوی گیاهان، خزه ها و برگ هایی مانند مریم گلی، بنفشه، اسطوخودوس و گیاه پاتچولی است. این نوع عطر تصویری از علف های بریده را به ذهن متبادر می کند که نشانه پویایی، طراوت و حرکت است. عطر تازه نشان دهنده شخصیت های خلاق و پویا است که لباس های عجیب و غریب را امتحان می کنند. آن‌ها به ساختارهای معمولی نمی‌چسبند و مانند هنرمندان و افرادی که خلاقیت خود را در هر کاری می‌کنند نامتقارن هستند. آنها دوست دارند از چندین دسته عطر مانند چوبی، گلی و شرقی استفاده کنند که نشان دهنده شخصیت پویای آنهاست.

 

چرم شامل عطرهایی با رایحه تلخ و چرمی است که نت آن تنباکو، عسل، چوب و الیاف چوب است. عطرهای چرمی تند، اغلب خشک و تند هستند. این عطر به دلیل ترکیب رایحه های حیوانی، گلی و مرکباتی رایحه ای مطبوع دارد. نشان دهنده شخصیت سرکشی است که از قوانین دیگران پیروی نمی کند. بلکه او قوانین خاص خود را دارد و همیشه رئیس است. مانند عطر مردانه هوگو باس که بر استقلال و انحصار بودن فرد تاکید دارد و عمدتا در مهمانی ها و مراسم رسمی استفاده می شود. اکثر آقایان از این عطر استفاده می کنند، اما بسیاری از خانم های مستقل نیز به این عطر علاقه مند هستند. عطر زنانه هوگو باس به رنگ نارنجی این نیاز را کاملا برطرف می کند. رایحه خوراکی و میوه ای عطرهای میوه ای شامل انبه، توت فرنگی، کیوی، هلو و شلیل است. نت های میوه ای زنده و جذاب هستند. رایحه های خوراکی شامل شکلات، خامه، پاستا و نان بادام با وانیل به عنوان نت اصلی آن است. این عطر شیرین، خنک و بلند است. روانشناسی بویایی نشان می دهد که عطرهای خوراکی و میوه ای نشان دهنده شخصیت های سرزنده، سرزنده و پرانرژی هستند. این افراد تیپ اسپرت را دوست دارند و از رنگ های شاد مانند زرد، نارنجی و صورتی روشن استفاده می کنند. آنها بسیار خوشحال هستند و احساسات خود را به خوبی نشان می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *